Bayilik Modelinde Aylık Ortalama Kazançlar

Bayilikte kazanç nasıl sağlanır veya aylık ortalama kazançlar nedir, en çok düşündüğünüz konulardan biri. Kendi işine sahip olmak isteyenlerin bu hayaline en hızlı şekilde kavuşabileceği iş modellerinden biri bayilik. Elbette ki sektörüne göre değişir. Ancak sıfırdan yeni bir iş kurmak yerine bir bayilik işletmek sizi ilgilenmeniz gereken diğer sorumluklardan muaf tutar. Dolayısıyla pek çok yönden daha karlı diyebiliriz. Sektörle birlikte bayilik modelleri de aslında kendi içinde değişiyor. Ayrıca bayilik veren firmaların da kendilerine göre bazı bayilik şartları var. Bayilikte kazanç durumu da tüm bunlara göre değişiyor.

ChefBörek olarak bizim de kendimize göre bayilik şartlarımız var tabi ama sandığınız gibi değil pek. Bizimkisi biraz yeni nesil bayilik. Detaylara geçeceğiz elbet ama önce bayilik avantajlarından biraz bahsedelim.

Bayilik Avantajları Nelerdir?

Bir kere hangi sektörde bayilik alacak olursanız olun, genel olarak bu sistemin gerçekten işletmecilere çok fazla avantaj sağladığını baştan belirtelim. Her şeyden önce anahtar teslim işletme alıyor olmak, başta da belirttiğimiz gibi sizi pek çok sorumluluktan muaf tutacak bir uygulama. Mevcut kanıtlanmış bir sistem olması da yine bayilik avantajlarından biri. Zaten çok uzun yıllardır tüm dünyada farklı şekillerde de olsa bir ekosistem içinde dönmeye devam ediyor.

Tüm bunların yanı sıra marka bilinirliği yüksek ve şirket olarak bir imaj sahibi olan firmalardan birinden bayilik almak, bayilikte kazanç elde etmenizi biraz daha garantiliyor diyebiliriz. Başarı şansının çok yüksek oluşu, bayilik alma ve sonrasındaki süreçlerde tam destek sağlanması ise diğer bayilik avantajları arasında yer alıyor.

Bayilikte Kazanç

Malum, biz gıda sektöründe bayilik veren bir börek şirketiyiz. Dolaysıyla gelin size biraz gıda, hatta börek sektöründeki ortalama rakamlardan, sonrasında da ChefBörek bayilik modelinden bahsedelim. Rakamlar tamamen sektör ortalamasını gösteriyor.

İş Kurma Maliyetleri

Öncelikle börek franchise almayı düşünüyorsunuz diyelim. Yine her markanın şartları farklı ancak franchise sisteminden bağımsız bir börekçi dükkanı açmanın maliyeti 40 bin TL ile 200 bin TL arası değişiyor. Bir üst sınır vermiyoruz zira pişirme, mutfak, sunum, tasarım bir sürü parametre işin içine girince maliyetler değişiyor. Bunu sıfırdan bir börekçi açacakmışsınız gibi düşündüğünüzde cebinizde en az ortalama 50 bin TL olması lazım küçük ölçekli bir dükkan için.

Dedik ya, bayilik sistemi sizi birçok şeyden muaf tutuyor diye. İşte mesela tüm bunlarla sizin uğraşmanıza gerek kalmıyor. Size düşen burada, bayilik alacağınız firmaya istenilen franchise bedelini ödemeniz ve sonrasında sisteme dahil olmanız. Franchise bedelleri her firmaya göre değişiyor. Bu bedel 100 bin TL de olabilir, 500 bin TL de. Sizde nasıl derseniz, bizde işler biraz daha farklı yürüyor. 🙂 Geleceğiz oraya da, okumaya devam edin.

Bayilikte Nasıl Kazanç Sağlanır?

Yine sektörümüz özelinde konuşacak olursak, börek sektörü kar marjı en yüksek sektörlerden biri. Özellikle börek ve poğaça gibi ürünlerden %500’ün üzerinde kar elde edebilmeniz mümkün. Bayilik modelinde kazanç sağlıyorum demek için aylık net karınızın en az 10.000 TL olması gerekiyor. Sektör bağımsız konuşuyoruz. Dolayısıyla söylediğimiz rakamın altında gelir elde ediyorsanız, girdiğiniz zahmeti ve harcadığınız eforu yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.

ChefBörek Bayilik Modeli

Ve gelelim asıl meseleye. ChefBörek bayilik sisteminde, sisteme girmeden önce herhangi bir başlangıç ücreti ödemiyorsunuz. Yani biz size “sermayesiz bayilik” vadediyoruz bir nevi. Sadece düşük miktarda bir açılış maliyetimiz söz konusu. Biz biraz daha global markaların işleyişini örnek alıyoruz. Tabi hızla büyüyen bir sektörün içinde olmamız da bizi şanslı kılıyor. Ayrıca ChefBörek, piyasa şartlarına göre en yüksek kar marjına sahip bayiliklerden biri.

Hem bayilik modelimiz hakkında daha fazla bilgi almak hem de tanışmak isterseniz vakit kaybetmeden başvuru formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip edin!