Bayilik Türleri Nelerdir? Chef Börek ile Bayilik Modeli Nasıldır?

Bayilik modeli kısaca üretilmiş veya tedarik edilmiş bir ürünün farklı bir bireye ya da firmaya verilerek satış ve pazarlama yapmasına izin vermek demek oluyor. Tabi bayilik türlerinin pek çok çeşidi var. Hatta uluslararası bir bayilik söz konuysa bayağı bir süreç değişiyor. Ama tabi biz size bugün ülkemizdeki bayilik sistemlerinden bahsedeceğiz. En sonda da Chef Börek bayilik modelimize de değineceğiz elbette. Bayilik almayı düşünen girişimci adayları mutlaka bu yazıyı okusun deriz.

Bayilik Modeli: Münhasır Bayilik

Münhasır bayilik, bayilik türleri arasında aslında hepimizin bildiği sistem oluyor. Genelde en çok tercih edilen bayilik sistemi de münhasır bayiliktir. Yani bayi, sadece tek bir markanın ürün ya da hizmetlerini satıyor. Dolayısıyla bayinin A’dan Z’ye marka ile özdeşleştiği, markayla büyük ölçüde bir bağ geliştirdiği sistem olarak tanımlayabiliriz münhasır bayilik modelini.

Ana Bayilik

Ana bayiliği aslında distribütör gibi düşünebilirsiniz. Yani ana bayiler, markaların ürünlerini dağıtan taraf oluyorlar. Marka ile yapılan sözleşmeye sadık kalınarak, alt bayilikler oluşturuluyor. Kendi satış ağlarını kurdukları bir sistem üzerinde ilerleniyor genelde. Bir girişimci iseniz ve bayilik almayı planlıyorsanız, bir markanın ana bayiliğini alabilirsiniz. Ayrıca ana bayiliklerden alt bayilikler de alabilirsiniz.

Alt Bayilik

Biraz önce aslında ana bayilikte anlattığımız üzere, alt bayilik, ana firmanın kendi oluşturduğu bayiliklerdir. Genellikle büyük firmalar, tüm bölgeler ile kendileri ilgilenmek istemediklerinde bir ana bayi anlaşması yapma yolunu tercih ediyorlar. Bayilik almak isteyen firma ya da şahıslar da ana bayiden alt bayilik alabiliyorlar. Alt bayilikler, yaptıkları sözleşmeye ve marka özüne sadık kalarak, ürün ve hizmetlerin satış ve pazarlamasını yapıyorlar.

ChefBörek Bayilik Modeli

Sizler için Chef Börek bayilik modeli nasıldır sorusunu yanıtlamak istiyoruz. Türkiye’nin ilk Börek Restaurant & Cafe konseptine sahip olan markamız Chef Börek de siz yatırımcı adaylarıyla birlikte büyüyerek daha da ileriye gidecek. Gerek ürün portföyü gerek mekanlarına kadar her şeyi ilmek ilmek işlediğimiz bir yer Chef Börek. Türkiye’nin en zengin menüsüne sahip börekçilerinden biri aynı zamanda. Franchise modelimizde ise global markaların iş modelini benimsiyoruz. Yani düşük açılış maliyetleri ve sürdürülebilir bir nakit akışı sistemimiz mevcut. Bulunduğumuz pazar da hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Siz de bu ailenin bir parçası olmak isterseniz başvuru formumuzudoldurabilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.