Chef’in Rengarenk Yeni Nesil Baklavalarıyla Tanışın

Baklava çeşitleri deyince aklınıza ilk hangi baklava geliyor? Şu hayatta en keyif aldığımız şeylerden biri de sizleri yeni nesil lezzetlerle tanıştırmak. Börek çeşitlerimizden sonra iddialı olduğumuz bir diğer lezzetimiz de baklava çeşitleri. Çünkü farkındaysanız işin ustalığı hamuru işlemekten geçiyor. Dikkatinizi bir şeye daha çekmek isteriz; bakın baklava demiyoruz, yeni nesil baklava diyoruz. Yani belki de çoktan alıştığınız o yeni lezzetleri, bir de Chef usulü tanıyın demek istiyoruz. Anlayacağınız biz yine sıra dışı bir şeylerin peşindeyiz. Mesela ne gibi mi? Yeni nesil baklavalarımızla başlayalım ve sizde rengarenk baklavalarımızla tanışın!

1. Baklava Çeşitleri: Çikolatalı Soğuk Baklava

Tamam, belki de soğuk baklavayı daha önce duymuş olabilirsiniz. Son zamanların gözde tatlıları arasında yerini almaya başladı çünkü. Soğuk baklavanın diğer baklavadan farkı ise içinde şerbet yerine süt barındırıyor olması. Biz tabi klasik tariflerden ziyade yeni reçeteler geliştirmeye adadığımız için kendimizi, soğuk baklavamızı çikolatayla buluşturmaya karar verdik. Diyebileceğimiz tek şey; anlatılmaz yaşanır. Gelin, yiyin!

2. Baklava Çeşitleri: Beyaz Çikolatalı Soğuk Baklava

Şimdi biraz daha boyut değiştiriyoruz. Bizim mantığımız şudur; bir şey eğer çikolatalı olabiliyorsa, beyaz çikolatalı neden olamasın? Bu mantıktan hareketle baklava dünyasına yeni nesil bir lezzet kazandırmanın haklı gururunu yaşayacağız izninizle; beyaz çikolatalı soğuk baklava. Soğuk baklavanın farkını aslında söylemiştik ama şunu da belirtmekte fayda var, soğuk baklava normal baklavaya göre daha hafif oluyor içinde şerbet barındırmadığı için. Dolayısıyla beyaz çikolata ekleyince çok ağır olacağını düşünenleriniz olabilir ama hayır, öyle olmuyor. Aromatik olarak daha yoğun ama bu gerçekten başka bir şey. Tanıştığınıza çok memnun olacağınıza eminiz.

İlginizi Çekebilir: Soğuk Baklava vs. Geleneksel Baklava

3. Baklava Çeşitleri: Üçgen Baklava

Lezzet olarak bizim fıstıklı baklavamızdan ya da cevizli baklavamızdan aslen bir farkı yok. Ama klasiklerden vazgeçemeyenler için boyutuyla fark yaratan yeni nesil baklavalarımızdan biri o. Tahmin edeceğiniz üzere farkı ve ismi kesiminden geliyor. Diğer baklava çeşitlerine göre daha büyük olduğu için, baklavaya doymak isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor diyebiliriz. Nihayetinde ustalıkla açılmış bir baklava hamuru; bol fıstık ve şerbetle buluşunca, bir de üzerine çıtır çıtır olunca insan iradesine pek hakim olamıyor.

4. Fıstıklı ve Cevizli Baklava

Yine de ne olursa olsun geleneksel lezzetlerden vazgeçemiyorsanız, onu da ustalıkla yaptığımızı bilin isteriz. Hem hamur hem de malzeme kalitemiz tüm baklavaseverleri mutlu edecek cinsten. Chef’te herkes kendine uygun baklavayı bulabilir.

Bonus: Mix Baklava Tabağı

Şimdi herkes sakin olsun! Düşen kan şekeriniz değil, sadece canınız biraz tatlı istiyor hepsi bu. Onca baklavayla tanıştıktan sonra hangisini seçseniz, aklınız hep seçmediğinizde kalacak, biliyoruz biz bunu. Dükkanlarımızda sıkça yaşanan bir durumdur. İşte o yüzden iyi ki mix baklava tabağı var. Aklınız asla yiyemediklerinizde kalmayacak yani. Kuşakların birbiriyle buluştuğu bu rüya tabak, sizi hem yeni nesil hem de geleneksel baklavalarıyla kucaklıyor. İşte size Chef’i ziyaret etmeniz için bir sebep daha!

En renkli paylaşımlar için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın!