Gelin Biraz Kurabiyelerimizi Konuşalım

Kurabiye çeşitleri arasında sizin favoriniz hangisi? Peki, daha önce hiç “ağızda dağılan kurabiye etkisi” diye bir şey duydunuz mu? Duymadıysanız muhtemelen henüz kurabiye çeşitlerimizi denemediğiniz içindir. Haydi gelin biraz kurabiyelerimizi konuşalım! Ağızda dağılan kurabiye etkisi, tarifsiz mutlulukları dile getirirken kullandığımız bir tabir. Bu tabiri literatüre biz kazandırdık. Çünkü fark ettik ki kurabiyelerimizden bir ısırık alan herkesin yüzüne tarif edemeyeceğimiz bir tebessüm yayılıyor. Sonuçta fırından yeni çıkmış taze ve sıcak bir şeyden bahsediyoruz, kim sevmez ki? Hele ki söz konusu kurabiye olunca.

Yani anlayacağınız biz yola börekle çıksak da aslında bizim işimiz mutfakta harikalar yaratmak. Bunu da çok çeşitli kurabiyelerimizle zaten kanıtlıyoruz. Evet, dünya üzerinde kurabiye çeşitleri oldukça fazla. Çikolatalı kurabiyeden çatlak kurabiyeye kadar çok geniş bir ürün yelpazesinden bahsediyoruz. Ama bugün bizim kurabiyelerimizden bahsedeceğiz sizlere.

Kurabiye Çeşitleri: Çikolata Dolgulu Kurabiye

Çikolatalı kurabiyeler arasında en ama en çok sevilen kurabiye çeşitlerinden biri olan çikolata dolgulu kurabiye, bizim en fazla mutluluk veren kurabiyelerimizden biri. İçinde çikolatayla birlikte bol miktarda serotonin de bulunuyor. Bu kurabiyemiz bir de yanardağ patlaması etkisi yaratıyor damaklarda. Canınız tam kıvamında bir çikolatalı kurabiye istediğinde, bize gelip çikolata dolgulu kurabiyemizden yiyebilirsiniz. Biliyorsunuz ki taze demlenmiş çayımız her zaman hazır. Kahve isteyene kahvemiz de var.

Kurabiye Çeşitleri: Portakallı Kurabiye

Bazı kurabiyeler çocukluk kokar. Henüz zaman makinesi icat edilmedi ama portakallı kurabiye de bir nevi aynı işlevi görebiliyor. Bir ısırıkla sizi çocukluğunuza götürüyor. Ağızda dağılan kurabiye etkisini en fazla hissedeceğiniz kurabiye çeşitlerimizden biri o. Hele ki fırından yeni çıktığında karşı konulmaz bir koku yayıyor etrafa. Yanına da çay ya da kahvenizi söylüyorsunuz ve işte o an Chef Börek’te “happy hours” başlıyor. Siz bunu da denenmesi gereken kurabiyeler listenize alın.

Kurabiye Çeşitleri: Kestaneli Kurabiye

Mutfağımızın en fenomen kurabiyelerinden biri olan kestaneli kurabiye, biraz bağımlılık yaratan cinsten. Kestanenin en kalitesiyle buluşan el açması kurabiye hamurumuz, fırından çıktığında öyle bir hal alıyor ki insan gerçekten hayret ediyor. Bir kurabiye nasıl bu kadar lezzetli olabilir bazen biz de şaşırıyoruz. Sonra diyoruz ki bu kurabiyeyse diğerleri ne, diğerleri kurabiyeyse bu ne? Kestaneli kurabiyenin ayrıca şöyle bir olayı var, yedikçe yediriyor. Ve bizce kaliteli kalori de tam olarak bu oluyor.

Parça Çikolatalı Kurabiye

O bir klasik! Mutfağımızın yıldız kurabiye çeşitlerinden biri olan parça çikolatalı kurabiye, kimine göre çayın kimine göre ise kahvenin en güzel eşlikçisi diyebiliriz. Ağızda dağılan kurabiye hamuru bir yana, bir de her ısırıkta parça parça gelen o çikolataların yarattığı kıtırtı! Anlayamazsınız! Gelip yemeniz lazım. Yanında dumanı tüten bir çayın ya da etrafa mis gibi kokular yayan kahvenin eşlikçisi de olmasını isterseniz, bilin ki doğru yerdesiniz.

Şimdi ise geriye tek bir sorunsalımız kalıyor. Kurabiyenin yanına çay mı gider kahve mi?

En güncel lezzetlerimizden haberdar olmak için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.