İyi Böreğin Püf Noktalarını Börek Ustaları Yanıtlıyor

Börek ustaları için en zor işlerden biri de iyi bir böreğin püf noktasını yakalamak! Yıllarca süren bir lezzet araştırması var işin arka planında. Sırrını ise sadece ChefBörek’in börek ustaları biliyor. İşte şimdi ise ustalarımız sizin için iyi böreğin püf noktalarını yanıtlıyor.

Börek Ustaları Diyor Ki…

Tavada börek, Türkiye’de en çok tüketilen börek çeşitlerinden biri. Biz de tavada börek en lezzetli nasıl olur onu araştırmaya başladık. Tavada börek çeşitleri arasından patatesli börek, ıspanaklı börek ve daha onlarca çeşit denedik.

Gördük ki böreğin iyi açılması ve iç malzemesinin kalitesi, iyi böreğin püf noktalarından biri. Kullanılan peynirin kalitesi de aynı şekilde çok önemli. Kullandığınız yağın kalitesinin de tavada börekte direkt etkisi var. Bunların ışığında da Türkiye’nin en zengin tavada börek menüsünü hazırlamayı başardık.

Adana böreğini tam 18 kat baklava hamurundan yapıyoruz. Dolayısıyla börekleri pişirmiyor aslında ince ince işliyoruz. Bu da aslında iyi böreğin püf noktalarından biri diyebiliriz. Ayrıca Adana böreğinin yanı sıra Boşnak böreği de aynı işlemlerden geçiyor.

İyi börek, iyi bir hikayeyle başlıyor aslında. Biz yıllar önce bu yola baş koyduğumuzda, iyi böreğin ve baklavanın peşinden koşarken arşınladığımız her sokakta bir hikaye yazdık.Doğru yerden doğru malzemeyi bulduğunuzda ve onları doğru şekillerde buluşturduğunuzda iyi ve lezzetli bir börek yakalamış oluyorsunuz. İyi reçetenin sırrı biraz da burada!

En güncel börek tarifleri için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!