Sıra Dışı Börek Çeşitleri İle Tanışın!

Şimdi diyecekseniz ki bir börek ne kadar sıra dışı olabilir? Sonuçta börek çeşitleri arasında hemen hemen hepsini biliyorsunuz. Hemen spoiler vermeyelim, birazdan zaten ne kadar sıra dışı olabileceğini yazının devamında göreceksiniz. ChefBörek olarak sınırları zorlamayı seviyoruz açıkçası. Sonuçta evet, böreğin her türlüsü lezzetli ama aynı şeyler yaparak farklı sonuçlar elde edemezsiniz değil mi? İddia ediyoruz ki bu böreklerle tanıştığınızda, vakit kaybetmeden tatmak isteyeceksiniz! Sıra dışı börek çeşitleriile tanışın!

1. Börek Çeşitleri: Cheddar Soslu Börek

Listemizdeki en sıra dışı böreklerden biri olan cheddar soslu börekle tanıştırmak istiyoruz sizleri. Cheddar peyniri bilmeyeniniz yoktur. Biz de düşündük, taşındık ve bu peyniri börekle nasıl buluştursak diye kafa yorduk. Cheddar sosundan bir börek sosu elde ettik ve ortaya da bu şaheser çıktı. Kıymalı Adana böreği ile efsane bir ikili oluyorlar, bizden söylemesi.

2. Börek Çeşitleri: Ballı Fıstıklı Börek

Hafif çaplı bir mavi ekran vermiş olabilirsiniz ama bu börek gerçek! En iddialı ve sıra dışı böreklerimizden biri olan ballı fıstıklı börek, adeta bir enerji kaynağı. Bal ve fıstıklı katmer oluyor, baklava oluyor, krep oluyor da neden börek olmasın dedik ve böyle bir lezzet ortaya çıkardık. Mutlaka denemelisiniz.

3. Yoğurt ve Tereyağı Soslu Börek

Ağzınızda havai fişeklerin patlamasına hazır mısınız? İşte yoğurt ve tereyağı soslu börek öyle bir lezzet. Mantı sosundan alışkın olduğumuz bu ikiliyi, bir de börek üzerinde deneyelim dedik ve sonucu mükemmel oldu. Biz bu sosu Kıymalı Boşnak Mantı Böreğimiz ile servis ediyoruz. Denemeyen kalmasın!

4. Çikolatalı Börek

“Böyle bir şey olabilir mi? Lütfen olsun çünkü!” dediğinizi duyar gibi olduk. Böyle bir şey olabilir, hatta oldu bile. Böreği enfes bir çikolata sosla buluşturduk, üzerine de hafif fıstık serptik ve bu güzeller güzeli böreği ortaya çıkardık. Biz de sizlerle birlikte bir böreğin nasıl daha fazla lezzetli olabileceğini görmüş olduk. Bizce siz de görmelisiniz.

5. Beyaz Çikolatalı Börek

Dedik ki, çikolatalı börek olabiliyorsa, beyaz çikolatalı börek neden olamasın? Hemen kolları sıvadık ve böreğin beyaz çikolatalısını da yaptık. Sonuçta her çikolatalının bir beyaz çikolatalısı da vardır, öyle değil mi?

En sıra dışı börek çeşitleri için bizi Instagram’dan takip edin.