Leziz Peynirli Börekler İçin Peynir Seçimi Çok Önemli

Charles de Gaulle’ün “246 çeşit peyniri olan bir ülkeyi kim, nasıl yönetebilir?” diye bir sorusu vardı Fransa için. Dolayısıyla bir börek için peynir seçiminin önemini tartışmayalım isterseniz. Sonuçta içinde 3 çeşit yöresel peyniri olan bir böreğe kim, nasıl hayır diyebilir? Daha önce iyi böreğin püf noktalarını defalarca anlatmıştık. Lezzetli börekler yaratmak için işini iyi bilen bir ustaya, maharetle açılmış bir yufkaya, en kalitelisinden malzemelerle bir araya getirilen bir iç harca ve en önemlisi sevgiye ihtiyaç var. Ama tabi bugünün konusu peynirli börek olduğu için biraz da peynir seçiminin önemine değinmek isteriz.

Peynirlerimizi Nasıl Seçiyoruz?

Deneme yanılma! Deneme yanılma derken önce en iyi reçeteyi oluşturmak için kolları sıvıyoruz demek daha doğru olur. Herkes peynirli börek yapabilir ama tarzı olan bir peynirli börek yapmak herkesin harcı değildir. Yani anlayacağınız bizim sıradan değil, özgün bir reçeteye ihtiyacımız vardı her zaman. Usta tamamdı, yufka tamamdı ama peynir nasıl olmalıydı? Kaç çeşit olmalıydı? Uzamalı mıydı? Ne kadar uzamalıydı? İşte tüm bunların asıl cevabını bulduktan sonra anladık ki, peynir seçimi gerçekten çok önemliydi.

Ülkemiz yöresel lezzetler anlamında eşsiz bir cennet. Her bir köşesi, sizi şaşırtacak sürprizlerle dolu bu anlamda. 7 bölgenin 7’sini de gezdik ve sonunda 3 çeşit yöresel peynirde karar kıldık. Türkiye’nin en iyi peynir üreticilerinin kapılarını aşındırdık. Ve sonuç; Chef’in uzayan böreği en lezzetli ve en özgün haliyle karşınızda!

İlginizi Çekebilir: İyi Böreğin Püf Noktalarını Börek Ustaları Yanıtlıyor

Çünkü Böreğin Şefi Olmak Bunu Gerektirir

Tüm bunlardan anlayacağınız üzere bizim işimiz börek, börek bizim için aşk. Ve biz işimizi aşkla yapıyoruz. İyi peyniri seçmenin yanı sıra, hem o iyi peyniri iyi bir üreticiden temin etmenin hem de iyi bir peynir kombinasyonu yaratmanın da oldukça önemli olduğunun farkındayız. Zaten bu yüzden yıllarımızı aldı ya bu iş. Çünkü peynirli börek deyip geçmemek lazımdı ve işte tam da bu yüzden hepsi Chef’in özel lezzetleri arasındaki yerini aldı.

Menümüz peynirli böreklerle sınırlı değil elbette. Türkiye’nin ilk ve tek “Börek Restaurant & Cafe”si olarak menümüzde daha pek çok sıra dışı lezzet yer alıyor. Menümüzü buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca ChefBörek ile ilgili en güncel paylaşımlardan ve menümüzdeki en yeni lezzetlerden ilk siz haberdar olmak isterseniz de bizi Instagram hesabımızdan takip etmeyi de ihmal etmeyin deriz.

Post a Comment