Yeni Nesil Bayilik Nedir?

Sermayesiz bayilik terimini duymuş muydunuz? Bayilik nedir biliyoruz da yeni nesil bayilik derken acaba neyi kastediyoruz? Biraz kendi sistemimizden örneklendirerek bu konuya açıklık getireceğiz. Başta sisteme giriş olmak üzere bazı bayilik koşulları bizde yok, biz iş ortaklarımızla birlikte kazanacağımız ve büyüyeceğimiz bir dünya kurduk ve buna da yeni nesil bayilik dedik. Sermayesiz bayilik olarak da düşünebilirsiniz. Bayilik sistemimizde alışagelmiş geleneksel süreçlerden ziyade, daha yenilikçi politikalar hayata geçirerek ilerletiyoruz tüm süreçlerimizi. İnce detaylara inmeden önce yeni nesil bayilik modelini biraz daha açıklığa kavuşturalım isterseniz.

Sermayesiz Bayilik: Nedir Bu Yeni Nesil Bayilik?

Yeni nesil derken “sermayesiz bayilik” demek istiyoruz aslında. Evet, yanlış duymadınız. Genellikle herhangi bir bayilik sistemine girmeden önce ödemeniz beklenen ücreti, yani başlangıç ücreti bizde talep edilmiyor. Biraz daha sektörel bir terim kullanmak gerekirse “franchise fee” bedeli talep etmiyoruz. Yeni nesil bayilik sisteminde biz daha çok global markaların iş modellerini benimsiyoruz ki bu sayede yenilikçi yaklaşımımızı da kaybetmemiş oluyoruz. Belirlediğimiz bir açılış maliyeti var ancak o da oldukça düşük. Biz sürdürülebilir bir nakit akışı sistemini benimsiyoruz. Bu sisteme dahil olacak yatırımcının aklında en ufak bir soru işareti bile kalmasını istemiyoruz.

Sermayesiz Bayilik Sürecimiz Nasıl İşliyor?

İnternet sitemiz üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında, ön görüşme aşamasına geçiyorsunuz. Burada sizi merkezimize davet ediyor ve tüm bayilik süreçlerimizi detaylıca anlatıyoruz. Sonraki aşamada sizi dükkan deneyimine tabi tutuyoruz. Belirlediğimiz dükkanlarımızdan birinde 1 gün geçirerek size ChefBörek ailesinde olmanın nasıl bir duygu olduğunu yaşatıyoruz yani. Diğer aşamalarda dükkanınız için mekan araştırması, mimari projelendirme, personel alımı ve eğitim süreçlerimiz yer alıyor. Sözleşmeyi imzalayıp ilk börek piştiğinde fahri bir ChefBörek’li olarak aramıza katılıyorsunuz.

Yüksek Kar Marjı

Piyasa şartlarında en yüksek kar marjına sahip bayilik olduğumuzu da belirtmeden geçmeyelim. Bulunduğumuz pazar dolayısıyla da oldukça avantaj sahibiyiz, sektör oldukça hızlı bir şekilde büyüyor. Dolayısıyla hedeflediğimiz sürdürülebilir nakit akışı sistemi de sorunsuz bir şekilde işlemeye devam ediyor. Bu da neden ChefBörek’te yer almanız gerektiğiyle ilgili size fikir verebilir.

Yeni Nesil Şubeler

Dükkanlarımızın hepsinde göz ettiğimiz olmaz olmazsa özellikler var. Mesela minimum 50-150 m2 olması, köşe başı  ya da cadde üzeri işlek bir lokasyonda olmasını, dükkanın minimum 4 m2 cephesi olmasını tercih ediyoruz. Ayrıca dükkanın önünde bir kış bahçesi ya da oturma alanı olması da tercihlerimiz arasında. Popüler bir lokasyonda, ana cadde ya da ana caddeyle kesişen bir noktada konumlandırılmasına da ayrıca önem veriyoruz.

ChefBörek’te Yeni Nesil Bayilik

Öncelikle biz zaten Türkiye’nin ilk “Börek Restaurant & Cafe” konseptini hayata geçirmiş bir börekçi olarak, yenilikçi yaklaşımımız hakkında fazlasıyla fikir verdiğimizi düşünüyoruz. Oldukça kapsamlı ürün portföyümüz ve ince eleyip sık dokuduğumuz mekanlarımızla, kurduğumuz sistemi en iyi şekilde ilerletiyoruz. Bir öğün değil her öğün börekseverlerin yanında olmak için büyüttüğümüz fikirleri hızlıca hayata geçiriyoruz. Tam da bu aşamada istiyoruz ki ailemizi büyütelim, siz yeni yatırımcılarımızla birlikte ChefBörek’i daha da ileriye götürelim. Çünkü gerçekten inanıyoruz ki “birlikten kuvvet doğuyor”.  Siz de bu ailenin bir parçası olmak isterseniz başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

En güncel paylaşımlardan haberdar olmak için bizi Instagram’dan takip edin.