Yeni Normal Dönemde Yiyecek Sektörü ve Chef Börek

Yeni normal dönemde yiyecek sektörünü neler bekliyor? 2020 Mart ayı itibarıyla hayatımıza pandemi diye bir kavram girdi. Bu kavramla birlikte hayatlarımızın ne denli etkilendiğini hepimiz biliyoruz. Sosyalleşmenin psikolojik sağlığımız açısından ne kadar önemli olduğunu hatırlattı bize bu kavram. Ayrıca başta yiyecek sektörü olmak üzere sayısız sektör de bu salgından büyük ölçüde etkilendi. Restoranların kapanması ve uzun süre sadece paket servis olarak hizmet vermesi sektörün en zorlayıcı süreçleri arasındaydı.

Şimdilerde yeni normal döneme geçmemiz ve temmuz ayı itibarıyla de kısıtlamaların büyük ölçüde kalkması hepimizi oldukça sevindirdi. Tabi tedbirleri de elden bırakmamak gerekiyor. Yeni normalleşmede restoranların da aldığı pek çok tedbir var ve sanıyoruz bu süreç uzun bir süre daha bu şekilde devam edecek. Peki, normalleşmede yiyecek sektöründe neler değişti? Biz Chef Börek olarak ne gibi önlemler aldık?

Yeni Normal Dönemde Önce Hijyen Kurallarındaki Süreçleri Baştan Yazdık

Pek çok restoran gibi biz Chef Börek olarak da en başta hijyen kurallarını yeni yönetmeliğe göre düzenledik elbette. Zaten pandemi öncesinde de bu konuya hassasiyetle yaklaşıyorduk ama pandemide işin rengi biraz daha değişti tabi. Bir kere insan elinin değdiği her yer, her dakika dezenfekte edilmiştir. Maske takmak zaten zorunlu bir hale geldiği için hiçbir restoranda hiçbir çalışanın maskesiz dolaşmasına müsaade edilmedi. Dezenfektanlar zaten hepimizin en yakın arkadaşı oldu bu süreçte. Yemekler hazırlanırken hijyen kurallarına ekstra ekstra dikkat edilmiştir. Kısacası müşterilerin sağlığını riske atacak en ufak bir hareketten kaçındığımızı söyleyebiliriz.

Klima Yerine Hava Temizleyiciler Hayatımıza Girdi

Hijyen kuralları zaten bildiğimiz ve uyguladığımız şeylerdi. Ama klimaların yasaklanması cidden yeni normalde hepimizi en fazla zorlayan kural oldu. Bizim restoranlarımızda açık alanlar var ve genelde zaten müşterilerimizi hep açık alanlarda ağırlamaya özen gösteriyoruz. Ancak içeride oturmak isteyen müşteriler de oluyor haliyle. Kışın da dışarıya rağbet pek fazla olmuyor takdir edersiniz ki. Ancak klimanın ortamda var olabilecek olası bir virüsü çok çabuk yayabileceği bilgisi ve akabinde yasak gelince klimalar uzun süredir çalıştırılmıyor. Onun yerine dışarıdaki havayı içeriye veren ve ortamdaki havayı sürekli temiz tutan hava temizleyiciler pek çok restoran da olduğu gibi bizim de hayatımıza girdi.

Yeni Normal Dönemde Masa Düzeni

Normalleşmede yiyecek sektöründe en bariz değişimlerden biri de masa düzeni oldu. Neredeyse yarı müşteri ağırlayabilecek şekilde tüm restoran ve kafeler yeniden düzenlenmiştir. Kapasitelerin yarıya inmesi de bu dönemde restoranları en fazla zorlayan uygulamalardan biri oldu. Ancak hem çalışanların hem de müşterilerin sağlığı her şeyden önce geliyor. Masalar ise belli aralıklarla yerleştirilerek düzen komple değiştirilmiştir. Restoranların belli yerlerine ve masalara birer dezenfektan yerleştirilerek müşterilerimizin hijyen önlemlerini almış olduk.

Yeni Normal Dönemde Chef Börek

Tüm saydığımız önlemlerin fazlasını tüm restoranlarımızda zaten uyguluyorduk, şimdi daha da fazla özenli davranıyoruz. Böreklerimizi, tatlılarımızı, kısacası tüm yiyeceklerimizi en taze ve en kaliteli malzemelerle hazırlayıp size sunuyoruz. Yeni normalde lezzete doymak isterseniz, içiniz çok rahat bir şekilde şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın!